W dniu 1 marca 2023r. uczniowie klasy VIII wzięli udział w XI edycji projektu „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Ideą projektu  jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach
1944 – 1963  w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.
Uczniowie w ramach przeprowadzonych okolicznościowych  lekcji historii  dowiedzieli
 się kim byli Żołnierze Wyklęci - Niezłomni. Określenie „WYKLĘCI”  odnosi się do próby wymazania przez władze PRL pamięci o antykomunistycznym oporze zbrojnym. Określenie „NIEZŁOMNI” odnosi się do nieugiętej postawy żołnierzy podziemia niepodległościowego
w walce z sowieckim zniewoleniem. Na zajęciach zostały wykorzystane materiały edukacyjne IPN, w tym cykl etiud filmowych ”Żołnierze Niezłomni. Żołnierze Wyklęci”, który przybliżył uczniom biografie wybranych bohaterów - Danuty Siedzikówmy „Inki”, Witolda Pileckiego, Łukasza Cieplińskiego , czy ostatniego z Niezłomnych - Józefa Franczaka „Lalusia”, który zginął w 1963r. Do tej daty nawiązuje dystans Biegu Tropem Wilczym.
1963 metry- tyle mieli do pokonania jego uczestnicy. W naszej szkole zwycięzcą Biegu został Dawid Gaweł, II miejsce zajął Marek Kupiszewski a III miejsce wywalczył Kacper Jędryka. Najlepszy wynik wśród dziewcząt osiągnęła Emilia Gunia. Wszyscy otrzymali okolicznościowe, pamiątkowe medale i koszulki z logo Biegu.
Udział w projekcie był dla uczniów okazją do poznania wydarzeń z najnowszej historii Polski w formie łączącej edukację z popularyzacją biegania jako najbardziej dostępnej formy rekreacji. Wszyscy mieli satysfakcję, że pobiegli w największym Biegu Pamięci w Polsce.
Projekt został zrealizowany przez nauczycieli historii i wychowania fizycznego. Koordynatorem Projektu był pan Mateusz Nowak.