Pani Dyrektor Małgorzata Kowal  przywitała wszystkich zebranych w tym uroczystym dniu- rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów.  Pogratulowała wszystkim uczniom małych i dużych sukcesów w nauce oraz zaangażowania w trudzie edukacyjnym. Pani Dyrektor podkreśliła, jak dumni są wszyscy nauczyciele ze swoich wychowankówi podziękowała im za ich zaangażowanie w procesie nauczania i wychowania. Następnie przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez ósmoklasistów. Uczniowie, w chwilami żartobliwej, ale wzruszającej formie podziękowali dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za wspólne osiem lat nauki i opieki. Ósmoklasiści wręczyli piękne kwiaty i upominki wychowawczyni, nauczycielom i dyrekcji. Klasa siódma przygotowała dla absolwentów krótkie pożegnanie i drobne upominki. Następnie Pani Dyrektor wręczyła dyplomy uczniom klasy III, którzy zakończyli  pierwszy etap edukacji, następnie  uczniom klas kl. IV- VIII świadectwa z wyróżnieniem, nagrody dla  stypendystów i za wzorową frekwencję. Uczniowie  z dumą odbierali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, a radość malowała się na ich twarzach.
To zakończenie roku szkolnego było nie tylko momentem rozstania, ale przede wszystkim podsumowaniem i uhonorowaniem osiągnięć uczniów oraz podziękowaniem dla nauczycieli i rodziców za ich ciężką pracę i wsparcie. Szkoła Podstawowa w Łukawcu może być dumna z takich wyjątkowych uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy wspólnie tworzą silną społeczność edukacyjną.