Dnia 12 marca 2019 r w Zespole Szkół w Łukawcu odbył się VII Międzyszkolny  Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Musik Is Your Best Friend”. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języków obcych : Ewa Magnowska, Magdalena Grygiel i Lidia Ludorowska. Konkurs rozpoczął się od wystąpienia  Pani Dyrektor Małgorzaty Kowal, która powitała przybyłych gości: Wicestarostę Powiatu Rzeszowskiego Pana Marka Sitarza, Prezesa Podkarpackiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Rzeszowie Pana Mieczysława Doskocza, Prezesa Banku Spółdzielczego w Jasionce Panią Agnieszkę Śliz, przewodniczącą Rady Rodziców Panią Monikę Gunię oraz wszystkich przybyłych nauczycieli i uczniówz terenu gminy Trzebownisko. Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczestnikom udanych występów. Nasz konkurs uświetnił występ absolwentki ZS w Łukawcu, Aleksandry Gancarz, która wykonała 5 utworów. Na scenie zaprezentowały się również dwie uczennice naszej szkoły: Regina Dragan i Emilia Gunia w układzie akrobatycznym. Obydwa występy cieszyły się ogromnym uznaniem zgromadzonej publiczności.
Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Powiatu rzeszowskiego pana Józefa Jodłowskiego, prezes Banku Spółdzielczego w Jasionce panią Agnieszkę Śliz, oraz pana Mieczysława Doskocza -  prezesa Podkarpackiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Rzeszowie. Honorowy patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Rzeszowie oraz Bank Spółdzielczy w Jasionce. Podziękowania składamy również na ręce prezesa Zarządu Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Jasionce pana Zbigniewa Deca za wsparcie w organizacji poczęstunku dla uczestników konkursu. Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy nauczycielom prowadzącym solistów  za duży wkład pracy w przygotowanie dzieci i młodzieży do udziału w konkursie.