Dnia 22.02.2020r. uczniowie klasy VIII, klasy VIIb i VIIa wzięli udział w VIII Salonie Edukacji Zawodowej i Technicznej zorganizowanym  w budynku Politechniki Rzeszowskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Klaster.
Ta cykliczna impreza skierowana jest do uczniów kończących szkołę podstawową. W programie przewidziana została prezentacja oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych, stoiska szkół –przedstawienie  branż zawodowych, ciekawe lekcje zawodowe oraz pokaz mody w strojach branżowych. Uczestnicy mogli również skorzystać z konsultacji z doradcami zawodowymi z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie.
Uczniowie naszej szkoły brali udział m. in. w lekcji z zakresu projektowania ogrodów oraz w lekcji z zakresu pomocy przedmedycznej przeprowadzonej przez Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rzeszowie.
Zapoznali się z bogatą ofertą szkół technicznych i branżowych, pozyskali informacje na temat nowych kierunków, różnych form działalności pozalekcyjnej czy kół zainteresowań.
Udział w VIII Salonie Edukacji z pewnością pomoże uczniom klasy 8 we właściwym wyborze szkoły ponadpodstawowej, a uczniom klas siódmych ułatwi zaplanowanie swojej ścieżki edukacyjnej.