W dniu 26.09.2023r. uczniowie  klas VI-VIII SP wraz z wychowawcami wzięli udział
w wycieczce edukacyjnej do Markowej.
Uczniowie zwiedzili Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej. Poznali historię rodziny Ulmów i innych Polaków, którzy w czasie okupacji niemieckiej pomagali Żydom, ryzykując życie swoje i swoich rodzin. Uczniowie  dowiedzieli się na czym polegała polityka Holocaustu i jak heroiczna była postawa Rodziny Ulmów, o której usłyszeli w związku z ich niedawną beatyfikacją. W muzeum mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.
Równie ciekawa była dla nich wizyta w Skansenie w Markowej, gdzie zobaczyli, jak wyglądało życie mieszkańców wsi podkarpackiej na przełomie XIX i XX w.
Na zakończenie wycieczki uczniowie udali się do Centrum Kolorado w Malawie na  ulubioną pizzę i burgery.
Żywa lekcja historii w Markowej na pewno  na długo zostanie w ich pamięci.
Organizatorem wycieczki była Pani Ewa Maślanka-nauczyciel historii. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie Ewa Magnowska, Dorota Pudło, Krystyna Wójcik  i Agata Plizga.
Link do galerii zdjęć:

Muzeum Ulmów