Klasa czwarta miało  możliwość poczuć odrobinę świątecznej atmosfery, zwiedzając 7 grudnia  Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych.  Uczniowie mogli zobaczyć tysiące ręcznie wyprodukowanych bombek oraz setki niesamowitych eksponatów.
Pod opieką pani  przewodnik uczniowie oglądali stanowiska z choinkami i bombkami z różnych części świata i epok (styl amerykański, wiktoriański, francuski, norweski, staropolski). Mogli również poznać cały proces wyrobu ozdób choinkowych, w czasie którego pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym rozgrzewał szkło a następnie wydmuchiwał okrągłe bańki. W dalszym etapie zwiedzania dzieci mogły poobserwować pracę pań, które były odpowiedzialne za zdobienie ręczne bombek. Przekonały się, że ta czynność wymaga nie tylko talentu ale też ogromnej cierpliwości i precyzji.
Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których każdy  mógł ozdobić bombkę według własnego pomysłu. Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał własnoręcznie wykonaną  bombkę. Mogliśmy również zakupić ozdoby choinkowe, których wybór był ogromny. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia
 Opiekę nad uczniami sprawowały Panie:  Lidia Ludorowska i  Agnieszka Napiórkowska.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ !!!