W czwartek 17 października klasy I-III uczestniczyły w wycieczce do lasu. Uczniowie odbyli wędrówkę pomarańczowym szlakiem wiodącym ścieżką edukacyjną rezerwatu „Bór”. To najlepiej zachowany fragment dawnej Puszczy Sandomierskiej. Dzieci poznały i zobaczyły cenne obiekty przyrodnicze a także miejsca pamięci narodowej z okresu II wojny światowej. Na tablicach informacyjnych znajdujących się przy kolejnych przystankach zobaczyły opisane najciekawsze fragmenty zbiorowisk roślinnych. Ustawione wzdłuż trasy stoliki i ławeczki pozwalały na krótki odpoczynek i zregenerowanie sił przed dalszą drogą. Na końcu trasy urządzono „ zieloną klasę” wyposażoną w tablice opisujące najciekawsze elementy flory i fauny rezerwatu. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem czytali zamieszczone informacje opatrzone zdjęciami.