W dniu 12.06. 2019 r. ZS w Łukawcu we współpracy z Biurem Poselskim w Łańcucie reprezentowanym przez panią Bernadettę Woś i panią Kingę Bytnar zorganizował wyjazd uczniów  z terenu Gminy Trzebownisko - uczestników Gminnego Konkursu Wiedzy  o Sejmie do Warszawy. Zwiedzanie Sejmu, udział w obradach Sejmu zorganizował Poseł na Sejm RP pan Kazimierz Gołojuch. Uczestników wyjazdu gościł również w sejmowej restauracji na obiedzie. Dbał i opiekował się nami podczas całego wielogodzinnego pobytu w Sejmie. Przed wyjazdem z Warszawy odpoczywaliśmy w Łazienkach.
Mimo upału i niedogodności związanych z niewielką ilością snu wyjazd był przyjemny. Siły regenerowaliśmy w autokarze / pełny komfort Transport ufundował Wójt Gminy Trzebownisko pan Lesław Kuźniar.
Program wyjazdu
3.30 – wyjazd  z Trzebowniska – parking Urzędu Gminy Trzebownisko
10.00 –  12.00 - zwiedzanie Sejmu RP
12. 00 – 13.00 – obiad
13.00 – 15.00 – spacer po Łazienkach
15.00 – wyjazd z Warszawy
21.00 / około /-  powrót do Trzebowniska

Panu posłowi Kazimierzowi Gołojuch oraz panu wójtowi Lesławowi Kuźniar składamy serdeczne podziękowania za wspaniałe chwile spędzone w Warszawie. Podziękowania składa Dyrekcja ZS w Łukawcu, Dyrektorzy szkół z terenu Gminy Trzebownisko oraz Uczniowie.