W dniu 28 maja uczniowie klas: VIa, VIb i VII uczestniczyli w wycieczce szkolnej na Roztocze i do Zamościa
Udaliśmy się do Rezerwatu „ Nad Tanwią”. Tutaj podziwialiśmy malowniczy krajobraz rzeki Tanwi i największą osobliwość – rezerwatu – 24 progi tworzące wspaniałe wodospady, znane jako szumy.
Następnie przyjechaliśmy do Zamościa. Zamość zyskał miano „Perły Renesansu”, „Padwy Północy” oraz „Miasta Idealnego”. Ogromne wrażenie wywarł  na  wszystkich uczestnikach Ratusz z wieżą zegarową i wachlarzowe schody. Zwiedziliśmy również Nadszaniec, spacerowaliśmy wewnątrz galerii strzelniczej i poznaliśmy historię warowni zamkowej.
Następnie udaliśmy się do Zwierzyńca – „Perły Roztocza”. Widzieliśmy kościół „Na wodzie p.w. Św. J. Nepomucena” oraz pomnik upamiętniający plagę szarańczy, która nawiedziła te tereny.
Pełni wrażeń, szczęśliwi i zmęczeni wróciliśmy do Łukawca z pamiątkami dla najbliższych, dużym bagażem wiedzy i dokumentującymi tę wiedzę zdjęciami. Tutaj czekali na nas stęsknieni rodzice.