Nie od dzisiaj wiadomo, jak wiele skarbów potrafi zaoferować człowiekowi natura. W świecie pełnym przetworzonej chemicznie żywności i bombardujących nas z wszelkich mediów reklam sztucznych suplementów, troska o rozwijanie świadomości zdrowego żywienia ma olbrzymie znaczenie. Wiedzę na ten temat należy przekazywać i utrwalać od najmłodszych lat. Dlatego też Przedszkole w Zespole Szkół w Łukawcu z radością przystąpiło i drugi rok kontynuuje realizację programu Przedszkole Promujące Zdrowie. Więcej na ten temat na stronie: Przedszkole promujące zdrowie (szkolalukawiec.pl) . Jednym z działań, podjętych w ramach tego programu, było założenie obok budynku szkolnego Ziołowego Zakątka. W pobliżu kwietnej łąki stanęły w tym roku przedszkolnym cztery skrzynie, w których przedszkolaki z wychowawcami zasadziły i wysiały zioła. Znalazło się również miejsce na kolorowe kwiaty i warzywa. Dzięki temu dzieci mają okazję w wyjątkowy sposób obcować z naturą, uczą się odpowiedzialności (systematyczna pielęgnacja), ale także poznają różne gatunki ziół, czy innych roślin jadalnych, które nie każde z dzieci ma poza przedszkolem okazję obserwować w rożnych fazach wzrostu. U progu wakacji pragniemy się jeszcze podzielić zdjęciami, będącymi odzwierciedleniem naszych ogródkowych działań. Piękne, maleńkie pomidorki, tymianek, czy oregano to tylko niektóre z naszych naturalnych skarbów. Na zdrowie!