Nadszedł długo oczekiwany przez nas dzień – dzień zakończenia roku szkolnego. Dzień, na który czekają bez wyjątku wszyscy uczniowie, w tym roku miał miejsce trochę wcześniej niż planowano, bo już 19 czerwca.
Uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej razem  z dyrekcją szkoły, wychowawcami i nauczycielami, a najmłodsi także z rodzicami, aby wspólnie  świętować koniec 10-miesięcznej nauki i początek wakacji.
Dzień ten był szczególny dla  uczniów klas najmłodszych, którzy odebrali swoje pierwsze w życiu świadectwa, ale jeszcze bardziej szczególny i wyjątkowy dla uczniów najstarszych klas, którzy zostali absolwentami naszej szkoły.
19 czerwca 2019r. to dzień, kiedy naukę zakończyła  klasa III- ostatni rocznik gimnazjum i klasa VIII - pierwszy rocznik zreformowanej szkoły podstawowej. Uczniowie tych dwóch klas odebrali świadectwa, dyplomy absolwenta i nagrody z rąk Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor w obecności swoich wychowawców.
Każde pokolenie ma własny czas.... To hasło szkolnej akademii żegnało absolwentów, ale także odchodzącą na emeryturę Panią Elżbietę Ząbek, która pracowała w naszej szkole przez 35 lat ucząc i wychowując najmłodszych uczniów. Nauczycielkę uroczyście pożegnała Pan Dyrektor Małgorzata Kowal. W imieniu uczniów słowa pożegnania i podziękowania skierowała do Pani Eli przewodnicząca
SU - Natalia Porada.
Na zakończenie  uczniowie klasy III G i 8 SP zaprosili wszystkich na wesoły program artystyczny, który był ich pożegnaniem ze szkołą.
Uczniowie wszystkich klas spotkali się następnie ze swoimi wychowawcami, odebrali świadectwa i nagrody i mogli rozpocząć upragnione wakacje.