W środowe popołudnie szkoła w Łukawcu znów wypełniła się uczniami. Od godziny 15.00 uczestnicy warsztatów kulinarnych pod okiem p. Anastazji Porady i Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Łukawca Dolnego i Górnego przygotowali  poczęstunek dla uczestników popołudniowej imprezy. Powodem całego zamieszania był Wieczór Gier Planszowych zorganizowany  z inicjatywy p. Wojciecha Hałuchy, nauczyciela informatyki  i fizyki. Gry planszowe, wcześniej zapomniane, teraz wróciły w zupełnie nowej odsłonie.   W naszej szkole stały się alternatywną, dla komputera, telewizji, smartfona, ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Na imprezę przybyło ponad 100 uczniów, którzy przynieśli ze sobą ulubione gry planszowe. W atmosferze zdrowej  rywalizacji i uśmiechu, uczniowie spędzili 3 godziny. Gry planszowe zapewniły naszym uczniom, ich rodzicom i nauczycielom  dobrą zabawę, umożliwiły odreagowanie szkolnych stresów,  rozładowały w bezpieczny sposób nagromadzone napięcie emocjonalne.  Podczas wieczoru uczestnicy posilali się przygotowanymi przekąskami oraz zamówioną pizzą w myśl zasady: sytemu myśli się lepiej. Z okazji tego wydarzenia odwiedziła nas Pani Redaktor Iwona Piętak z Radia Rzeszów.