PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE

Ogłaszamy z radością!
Niech każdy się dowie,
Że mamy przedszkole promujące zdrowie!

Choć troska o zdrowie naszych wychowanków ma dla nas olbrzymie znaczenie nie od dziś, jednak w tym roku nasza placówka oficjalnie przystąpiła do Podkarpackiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Odtąd będziemy rozszerzać i dokumentować działania w tym zakresie, zmierzając do zdobycia Certyfikatu „Przedszkola Promującego Zdrowie”.

ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ

Potrzeba ruchu w wieku przedszkolnym jest naprawdę duża. Przedszkolaki czasem przypominają małe króliczki ze słynnej reklamy baterii. Różnica polega jednak na tym, że ich „bateryjki” wydają się być nie do wyczerpania ;-). Aktywność fizyczna w wieku przedszkolnym ma również nieocenione znaczenie dla wszechstronnego rozwoju dzieci. Dlatego też każdego dnia staramy się wyjść na przeciw tej potrzebie. Jedną z aktywności, w których dzieci uczestniczą z prawdziwą przyjemnością są zabawy z chustą animacyjną. Jeżeli  dołączymy do nich kolorowe piłeczki – frajda jest jeszcze większa i przy okazji mamy uzdrawiającą terapię śmiechem.

FESTIWAL GIER PLANSZOWYCH

Wrześniowy „Festiwal Gier Planszowych” to kolejna okazja do dobrej zabawy, śmiechu i aktywności – zarówno  umysłowej, jak i fizycznej - tym razem nie tylko dla przedszkolaków, ale także ich rodzin. Dodatkowo zorganizowane konkursy i tańce wypełniły festiwal pozytywnymi wrażeniami i sprawiły, że uczestnicy już przy wyjściu pytali o kontynuację.