„CUDAKI-KARTOFLAKI”

„Światowy Dzień Kartofla” – brzmi zabawnie? Tak też przebiegał – na dobrej zabawie, rozwijającej kreatywność, sprawność fizyczną i więzi koleżeńskie. Ziemniaczane święto obchodziliśmy w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „Pyszny sposób na nudę, czyli.... przedszkolna książka kucharska”. Dzieci wykonały pracę plastyczną z ziemniaczanych stempelków, stworzyły „Cudaki – Kartoflaki”, czyli ziemniaczane ludziki, a także uczestniczyły w zespołowych zawodach w zbieraniu ziemniaków.

PRZETWORY NA ZIMOWE WIECZORY

„Przetwory na zimowe wieczory” robione przez przedszkolaki? W naszym przedszkolu jest to możliwe. Pyszne kompoty z jabłek przedszkolaki wykonały z niewielką pomocą pań  w ramach realizacji projektu „Pyszny sposób na nudę, czyli...przedszkolna książka kucharska”.

DZIEŃ LEKARZA-WAŻNA SPRAWA

Nasze przedszkolaki doskonale wiedzą, że o zdrowie trzeba dbać i co więcej – wiedzą również, jak. Gdyby jednak zdarzyło się, że potrzebna będzie wizyta u lekarza – nie będzie ona naszym smykom straszna. Przedszkolaki z Łukawca z lekarskimi przyrządami, ochroną zdrowia, a nawet nazwami specjalizacji są za „za pan brat”. Noszony z powagą (nawet lekko przydużawy) kitel i skupienie na twarzy podczas badania misia pozwalają mieć nadzieję, że w kwestiach zdrowia będą w przyszłości mądrze postępującymi  dorosłymi.

WITAMINOWA SAŁATKA OWOCOWA

Skoro wiemy już tak wiele o ziemniaku i innych warzywach, to czas najwyższy poznać walory owoców. Jakie mamy owoce krajowe i zagraniczne, jaki mają smak, zapach, przekrój i co można z nich zrobić?…. To wiedza, która dla naszych przedszkolaków nie jest już tajemną. Uwieńczeniem zajęć w ramach projektu „Pyszny sposób na nudę...” było zrobienie i skonsumowanie pysznej sałatki owocowej.

JEŻ TO FAJNY ZWIERZ

„Idzie jeż, mały jeż…. Może ciebie pokłuć też…” - Tak brzmią słowa znanego wierszyka. Jednak nasze przedszkolaki jeża się nie boją. Poznały jego zwyczaje, przysmaki, śpiewały o nim piosenki, słuchały wierszy, a wszystko to, by rozwinąć ciekawość otaczającego ich świata przyrody. By uczyć się wrażliwości o wszystkich zwierzętach. Jak to bywa z jeżami – bawiliśmy się wyśmienicie ale ostrożnie ;-).

SOK MARCHEWKOWO-JABŁKOWY

Sok marchwiowo – jabłkowy – wyciskany, gęsty zdrowy! Taki właśnie nasze przedszkolaki przygotowały w ramach kolejnych zajęć promujących zdrowie. Przy okazji poznały zasady piramidy żywienia.

SENSORYCZNE ZABAWY NA NUDĘ

Jak każdy wie – SPORT TO ZDROWIE! Zaś sport w połączeniu z naturą to już same korzyści. Z zebranych samodzielnie materiałów naturalnych przedszkolaki stworzyły ścieżkę sensoryczną. Wyzwoloną podczas spaceru po niej pozytywną energię wykorzystały do ulubionych zabaw z chustą. Dzieciom się tak podobało, że nie chciały wcale kończyć zabawy!!