SOK WIELOOWOCOWY

Był sok marchwiowo - jabłkowy?..... Czas przejść na „wyższy level” ;-) Nasze dzieci doskonale wiedzą, jakie korzyści dla zdrowia niesie spożywanie owoców. Własnoręcznie robiony sok wieloowocowy w dodatku bez cukru i konserwantów to wykonane po mistrzowsku kolejne zadanie pokazujące nas jako Przedszkole Promujące Zdrowie!

MOJA ZDROWA KANAPKA

„Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania”  to kolejne wspaniałe święto, będące okazją do rozmów na temat zdrowego jedzenia. Zwieńczeniem tego dnia było wykonanie pracy plastycznej  pt. „Moja zdrowa kanapka”.

LEŚNA PRZYGODA

Organizacja wycieczki do lasu to niełatwe, choć ciekawe przedsięwzięcie. Jeszcze więcej wrażeń dostarcza sytuacja, kiedy to las „sam przyjeżdża do przedszkola”. Niemożliwe?
A jednak! Tak leśna rzeczywistość autentycznie zawitała na terenie wokół naszego przedszkola, w dniu 15 listopada w ramach zajęć pt. „Leśna przygoda”. Organizatorzy zadbali o to, by w ciągu jednego dnia na przedszkolnym placu zabaw i boisku pojawiły się realnej wielkości sylwety leśnych zwierząt, „wyrosły” rożne gatunku grzybów, a na ogrodzeniu zasiadły leśne ptaki. Prowadzący zajęcia – pan leśniczy zaprosił nasze przedszkolaki do tej leśnej krainy, gdzie opowiedział im o zwierzętach i ich zwyczajach, przedstawił też rożne gatunki ptaków i grzybów. Dzieci szukały i oglądały, a nawet przymierzały prawdziwe poroża, wsłuchiwały się w odgłosy lasu i uczestniczyły w Quizie, w którym wykazały się znajomością wiedzy ekologicznej. Na koniec wspólnie z panem leśniczym zasadziły na terenie przedszkola prawdziwe drzewo.

BANANOWE PRZEKĄSKI

W miesiącu listopadzie dzieci na zajęciach edukacyjnych uczyły się o zdrowych przekąskach. Samodzielnie przygotowały taką przekąskę z bananów i gorzkiej czekolady. W ramach Dnia Życzliwości częstowały się wzajemnie. Było miło i smacznie jednocześnie.

KOKTAJL TRUSKAWKOWO - BANANOWY

Koktajl owocowy – smaczny i zdrowy, jako drugie śniadanie w przedszkolu? Naszym przedszkolakom  ten pomysł bardzo przypadł do gustu, a raczej do smaku. Przygotowany przez panie z kuchni świeżutki koktajl truskawkowo – bananowy był wystrzeloną w dziesiątkę witaminową bombą. Dzieciom tak smakowało, aż się oblizywały.

ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Przedszkolaki załapały sportowego bakcyla i systematycznie ćwiczą zarówno w sali jak i na świeżym powietrzu. Każdego dnia są chętne na kolejną porcję zabaw ruchowych i ćwiczeń gimnastycznych. Bardzo lubią również zawody sportowe z nutką rywalizacji. W ten sposób promujemy zdrowy styl życia od najmłodszych lat.