SPOTKANIE Z POLICJĄ

Troska o bezpieczeństwo    na drodze doskonale wpisuje się w tematykę troski o zdrowie. Dlatego też 2 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Panie przybliżyły przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszania się w miejscach publicznych i pracę policjantów, choć z odpowiedzi dzieci na zadawane przez Gości pytania wynikało, że te zagadnienia wcale nie są naszym wychowankom obce. Dzieciaki mogły dokładnie poznać, a nawet przymierzyć policyjne stroje i obejrzeć    prawdziwą odznakę. Oprócz pamiątkowych zdjęć nie zabrakło prezentów w postaci naklejek i odblasków dla dzieci oraz pięknych laurek i portretów Psiego Patrolu dla Gości.

SZWEDZKI STÓŁ

Mówi się, że często o wyborze tego, co jemy decydują oczy. Dlatego tak istotne jest odpowiednie wyeksponowanie tego, co mamy spożywać. Kolorowy i zdrowy szwedzki stół - pełen warzyw, owoców, z pełnoziarnistym pieczywem i chudą wędlinką to kolejna propozycja śniadaniowa w naszym przedszkolu. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, stąd też pozostał
w placówce jako cykliczna forma podawania śniadań. Dzieci w te dni same decydują, co chcą zjeść. Zachęcane przez kolegów i koleżanki często „eksperymentują”, zjadają produkty i potrawy dla nich nowe. Przy okazji rozwijają samodzielność.