WARSZTATY PIERWSZA POMOC

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Warsztatach Pierwszej Pomocy z Misiem Edziem. Były to warsztaty medyczne, łączące naukę z zabawą. Dzieci dowiedziały się jakie zagrożenia czyhają na nich  w najbliższym otoczeniu, poznali sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia, uczyli się jak sprawdzić funkcje życiowe i jak je przywrócić, poznały materiały higieniczne i ich zastosowanie. Bardzo ważnym i cennym elementem warsztatów był masaż serca i sztuczne oddychanie, które dzieci wykonały na specjalistycznym fantomie LED. Podczas warsztatów towarzyszył dzieciom sympatyczny Miś Edzio.

DZIEŃ WODY

22 marca w naszym przedszkolu odbył się Dzień Wody. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko i wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz.
W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie oraz co pływa, a co tonie. Rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy odgłosy deszczu, strumyka, burzy, morza. Również nasze przedszkole bierze udział w akcji „Mamo, tato wolę wodę” dzięki, której wpajamy już od najmłodszych lat, że woda pełni ważną rolę w codziennej diecie.

CO OTRZYMUJEMY Z MLEKA

Nie ma produktu, który zawierałby wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Jednak mleko należy do najbardziej "wszechstronnych" pod tym względem. Nasze przedszkolaki z grupy „Jeżyki” na zajęciach edukacyjnych dowiedziały się co możemy otrzymać z mleka oraz jakie ma właściwości. Dzieci miały okazję popróbować mlecznych przetworów podczas zabawy „odgadywanie smaków”.

ZACZAROWANY OGRÓD

W ramach realizacji projektu „Z darami natury świat nie jest ponury” dzieci z grupy „Wiewiórki” posiały owies, rzeżuchę oraz groch. Przedszkolaki dowiedziały się, że jedzenie rzeżuchy ma wiele właściwość, gdyż jest dobrym źródłem witamin (A, B, C, K), a także żelaza, wapnia, fosforu, cynku i magnezu. Nasze „Wiewiórki” obiecały, że będą chętnie zajadać wyrośnięte kiełki razem
z pysznymi i zdrowymi kanapkami!

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „PRZEDSZKOLAKI JEDZĄ ZDROWO KOLOROWO”

Nasza placówka wzięła udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Przedszkolaki jedzą zdrowo, kolorowo”. Celem konkursu było kształtowanie nawyków zdrowego żywienia, uświadamianie znaczenia witamin dla zdrowia oraz promowanie dziecięcej twórczości. Komisja konkursowa po rozpatrzeniu wszystkich zgłoszeń przyznała II miejsce jednej z naszych uczestniczek. Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy Liliance!!!

AKCJA „RÓG AFRYKI”

W ramach realizowanego projektu Przedszkole Promujące Zdrowie nasze przedszkole pozyskiwało fundusze na rzecz dzieci z Rogu Afryki. W ramach tej akcji przedszkolaki mogli zakupić paczkę rodzynek, jako zdrową przekąskę, a tym samym pomóc dzieciom z Afryki.