DZIEŃ SPORTU - MARATON

Ruch to nieodłączny element prawidłowego rozwoju małych dzieci. Kształtuje ich organizm, wpływa na rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny oraz daje dzieciom ogromną radość. Poprzez aktywność fizyczną dziecko, poznaje swoje ciało, możliwości i umiejętności, a także nabywa wszelkich sprawności, potrzebnych mu w późniejszym życiu. W czerwcu nasze przedszkolaki wzięły udział w obchodach Dnia Sportu w ramach akcji miesięcznika „Bliżej Przedszkola – Sprintem do maratonu”. Podczas aktywności ruchowej dzieci wdrażały się do współdziałania i współzawodnictwa. Było dużo radości i zabawy, dzieci otrzymały medale za udział w maratonie. Na zakończenie tego wspaniałego dnia na nasze przedszkolaki czekała pyszna lemoniada.

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM DLA RODZICÓW

W czerwcu odbyło się spotkanie z dietetykiem. Pani dietetyk zapoznała rodziców z zasadami prawidłowego żywienia i jego wpływu na funkcjonowanie organizmu człowieka. Zebranym rodzicom zaprezentowana została piramida żywienia, która stanowi podstawę planowania codziennego jadłospisu tak, aby dieta dziecka była zbilansowana i bogata we wszystkie składniki odżywcze niezbędne do utrzymania dobrej kondycji. Każdy z uczestników otrzymał sporo cennych wskazówek, które ułatwią im wprowadzenie prawidłowych zasad żywienia do swojego rodzinnego jadłospisu, co wpłynie pozytywnie na ich zdrowie ich dzieci oraz lepsze samopoczucie.

WARSZTATY KULINARNE Z DIETETYKIEM DLA DZIECI

W trakcie spotkania z panią dietetyk dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, podczas których wykonały samodzielnie posiłek. Pani dietetyk pokazała naszym przedszkolakom, jak dobierać odpowiednio produkty, które są bogate w witaminy i cenne składniki odżywcze. Po zakończonych warsztatach dzieci mogły skonsumować przygotowany przez nich posiłek.

DZIEŃ MAMY I TATY - OWOCOWE PRZEKĄSKI

26 maja obchodzimy Dzień Mamy, a 23 czerwca obchodzimy Dzień Taty, warto uczcić go składając w tym dniu życzenia naszym kochanym rodzicom.  Dzień Matki i Dzień Ojca to czas, by wyrazić podziękowanie i wdzięczność za ich miłość, troskę i opiekę, jakimi obdarzają swoje dzieci. Przedszkolaki  i nasi kochani rodzice podczas tego ważnego dnia nie zapomnieli o zdrowych przekąsach, którymi mogli się poczęstować. Kosz pełen truskawek i pysznych owoców oraz lemoniada cieszyły się dużym zainteresowaniem podczas uroczystości dzieci.

PYSZNY SPOSÓB NA NUDĘ - PROJEKT EDUKACYJNY

Współczesny świat przynosi wiele zagrożeń dla zdrowia i życia człowieka ze względu na zanieczyszczone środowisko. Proponowana dzieciom i dorosłym żywność często jest niezdrowa i zmodyfikowana. Zdrowe odżywianie jest istotne w prawidłowym rozwoju małego człowieka. Podsumowanie projektu edukacyjnego „Pyszny sposób na nudę”, w którym brały udział dzieci daje możliwość pokazania zalet świadomego odżywiania, uczy dokonywania wyborów pomiędzy tym co zdrowe, a szkodliwym chodź smacznym.

ZDROWE ŚNIADANIE

Każdy przedszkolak wie, że najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie oraz że prawidłowe żywienie decyduje o prawidłowym rozwoju dziecka, a także ma wpływ na aktywność w ciągu dnia. Dlatego też dzieci, z grupy „Wiewiórki” chętnie przystąpiły do przygotowania zdrowego śniadania. Przedszkolaki wykorzystując swoje ulubione produkty takie jak: wędlinę, ser, pomidorki, ogórki, sałatę przygotowały wesołe kanapki.

ZABAWY SENSORYCZNE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Zabawy ruchowe i gimnastyczne dla przedszkolaków, poza dobrą zabawą, mają na celu pozytywne wpływanie na rozwój ruchowy i motoryczny dziecka. Dlatego też wszystkie przedszkolaki brały udział w zabawach sensorycznych i ruchowych na świeżym powietrzu. Dzieci zatańczyły wspólną belgijkę oraz uczestniczyły w zabawach w kole. Była super frajda!!