DLACZEGO WARTO MYĆ ZĘBY?

Dzieci w naszym przedszkolu uwielbiają bawić się w małych odkrywców. Wiedzą o tym Panie, które wzbogacają codzienne zajęcia o ciekawe doświadczenia, z których najmłodsi czerpią nie tylko radość, ale i wiedzę. Tym razem przedszkolaki miały okazję przekonać się jak ważne jest systematyczne mycie zębów i dbanie o właściwą higienę jamy ustnej. Dzieci zanurzały jajka w coca- coli, herbacie i kawie. Obserwowały jak wyraźnie przebarwiły się skorupki jajek. Pani wytłumaczyła, że dzieje się tak ponieważ zęby podobnie jak skorupki jajek zawierają wapń i tak samo jak skorupki, niszczą się nasze zęby jeśli nie dbamy o nie spożywając różne produkty i napoje. Dzieci z zapartym tchem obserwowały doświadczenie i zgodnie postanowiły, że będą codziennie dokładnie myć zęby.

PT. "PRZEDSZKOLAKI JEDZĄ ZDROWO"

Dzieci w naszym przedszkolu bardzo chętnie biorą udział w organizowanych konkursach plastycznych. Tym razem, dzieci miały okazję tworzyć kreatywne prace plastyczne bazując na tematyce " Przedszkolaki jedzą zdrowo." Udział w takim przedsięwzięciu niewątpliwie poszerzył dzieciom zakres wiadomości dotyczących zdrowego żywienia, kształtował nawyki zdrowego odżywiania, budził zainteresowanie własnym zdrowiem, uświadamiał znaczenie witamin dla zdrowia człowieka no i przede wszystkim promował twórczość dziecięcą.

Walentynkowe rady

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Dzieci w naszym przedszkolu, przy pomocy Pań wykorzystały tę okazję do zorganizowania poczty walentynkowej. Każde dziecko z grupy "Wiewiórki" przygotowało własną kartkę zamieszczając w niej autorskie walentynkowe rady na zdrowie. Dzieci wraz z Panią zapisywały swoje pomysły na temat tego, co należy zrobić aby żyć zdrowo. Przedszkolaki chciały pokazać w ten sposób, że bycie zdrowym nie musi być skomplikowane, a proste zmiany w codziennej rutynie mogą mieć duży wpływ na ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Tuż przed świętem korespondencja została wysłana do dzieci ze szkoły podstawowej nr 25 we Wrocławiu. Mamy nadzieję, że adresaci stosują się do walentynkowych rad naszych przedszkolaków!

Spotkanie z higienistką

W lutym dzieci z naszego przedszkola odwiedziły babcię jednego z naszych przedszkolaków, która z zawodu jest higienistką. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam czym się zajmuje oraz na czym polega jej praca. Pani Aleksandra zaprezentowała dzieciom przedmioty niezbędne do wykonywania tego zawodu i wyjaśniła do czego służą. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć m.in. strzykawki, bandaże, ciśnieniomierz. Dzieci pokonały lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogaciły i utrwaliły wiadomości na temat sposobów dbania o swoje zdrowie. Pani higienistka przypomniała dzieciom, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie zdrowych produktów, owoców i warzyw. To był dobrze spędzony czas!

Zajęcia sensoryczne

Zabawy plastyczno-sensoryczne dla dzieci są niezwykle ważne zarówno dla rozwoju ich wyobraźni jak i budowania integracji sensorycznej. W myśl powiedzenia, że brudne dziecko to szczęśliwe dziecko, Panie w naszym przedszkolu pozwalają czasem dzieciom na tę radość, bałagan oraz walory rozwojowe, które zapewniają zajęcia sensoryczne z pianką do golenia. Dzieci z grupy "Jeżyki" miały okazję tworzyć swoje własne artystyczne dzieła wykorzystując puszystą, pachnącą piankę nałożoną na płaską powierzchnię. Przedszkolaki miały pełną swobodę w rysowaniu przy akompaniamencie klasycznej muzyki. To był dzień pełen relaksu i pozytywnych odczuć.

W lutym dzieci w naszym przedszkolu pogłębiały swoją wiedzę dotyczącą dinozaurów - oglądały filmiki edukacyjne oraz analizowały plansze demonstracyjne. Panie w naszym przedszkolu są bardzo kreatywne, dlatego codzienne zajęcia były urozmaicone o niezwykle ciekawe zadania - dzieci bawiły się w wykopaliska, za pomocą latarki oglądały z bliska jaja dinozaurów aby ujrzeć środek, budowały gigantycznego dinozaura oraz piekły ciasteczka w kształcie dinozaurów. Ciastka to słodka przekąska, którą dzieci wprost uwielbiają. Chcąc aby wypieki naszych przedszkolaków były zdrowszą wersją od tradycyjnych ciasteczek, dzieci użyły mąki orkiszowej. Mąka orkiszowa zawiera więcej białka, błonnika i minerałów. Ponadto ma niższy indeks glikemiczny, co oznacza, że jest łatwiejsza do strawienia i nie powoduje nagłych wahań poziomu cukru we krwi. Mąka orkiszowa zawiera również większą ilość kwasu foliowego i witaminy B3. Wiedzą o tym także dzieci w naszym przedszkolu, które zajadały się ze smakiem zdrowymi ciasteczkami.