Wigilia świętego Andrzeja obchodzona nocą z 29 na 30 listopada była według tradycji nocą magiczną, kiedy to można było poznać swoją przyszłość. Właśnie wtedy dziewczęta mogły uchylić rąbka tajemnicy, dotyczącej ich przyszłego zamążpójścia. Do wróżb andrzejkowych podchodzono więc bardzo poważnie. Współcześnie Andrzejki traktowane są raczej z przymróżeniem oka, jako pretekst do dobrej zabawy i w tym kontekście obchodzone były również w naszym przedszkolu. Impreza miała charakter integracyjny. Najpierw ustrojone w barwne kostiumy dzieciaki z wszystkich grup zostały kolejno powitane - według postaci, za które się przebrały. Następnie odtańczono kilka tańców integracyjnych, wprawiających wszystkich w pogodny nastrój zabawy. Dzieci zostały zapoznane z historią i tradycjami andrzejkowych nocy.  Nie mogło także zabraknąć zabawy: Kim będziesz w przyszłości? - podczas której przedszkolaki poznały również wymierające już zawody takie jak szewc, czy praczka...  Dużo radości sprawiło wychowankom losowanie śmiesznych gadżetów z "magicznego worka", oraz zadań   z kapelusza. Na koniec miały miejsce wspólne, radosne tańce przy różnorodnej muzyce. Dodatkową atrakcją było ozdabianie twarzy fantazyjnymi wzorami, wykonanymi specjalnymi kredkami do twarzy.