Dnia 5 czerwca odbyło się w naszym przedszkolu kolejne spotkanie z cyklu „Audycje muzyczne Yamaha”. Tym razem tematem były „Stroje i tańce ludowe”. Prowadzący opowiadał o poszczególnych tańcach, a następnie  przedszkolaki miały okazję obejrzeć fragment każdego z nich w wykonaniu pary z zespołu pieśni i tańca „Połoniny”. Przy omówieniu strojów w roli modeli zaprezentowały się nasze przedszkolaki. Dzieci poznały nazewnictwo, sposoby powstawania tych kostiumów, a nawet ich cenę. Niektóre z nich, a także pani Martynka, miały okazję zatańczyć z profesjonalnymi tancerzami. Było kolorowo, radośnie i edukacyjnie.
W tym roku przedszkolnym była to ostatnia audycja muzyczna, jednak do współpracy ze szkołą Yamaha na pewno jeszcze powrócimy.