18 października nasze przedszkole odwiedził przedstawiciel Straży Gminnej. Celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze. Jak się okazało współczesne dzieci wiedzą na ten temat naprawdę wiele. Nie tylko znały podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, numery alarmowe, ale także zasady   zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Nie zmienia to jednak faktu, że w tak istotnych kwestiach, powtórek nigdy nie za wiele. Tym bardziej, jeśli treści dotyczące bezpieczeństwa przekazywane są w tak interesujący, obrazowy sposób, jak uczynił to przedszkolny Gość. Dzieci, uczestnicząc w scenkach rodzajowych z użyciem wyjątkowo kolorowych rekwizytów (auta, znaki drogowe, makiety pąsów i drogi...), mogły niemal na własnej skórze doświadczyć, sytuacji, przed którymi każdego dnia staja kierowcy i piesi.  Przekonująca forma zajęć ośmieliła dzieci do zadawania pytań i dzielenia się własnymi doświadczeniami. W kwestii zapinania pasów, najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego okazali sie być czasem niczym anioły stróże swych dorosłych rodziców :-). Dużo emocji wzbudził temat odzieży ochronnej. Kaski i ochraniacze , używane podczas jazdy na rowerze na szczęście nie były dla dzieci tematem obcym. Na zakończenie niecodziennego spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały kamizelki odblaskowe, które chwile później z duma założyły na jesienny spacer.