„Co słonko widziało…. czyli na dziecięce kłopoty Brzechwa” - to jeden z projektów, realizowanych tego roku w naszym przedszkolu. W ramach tego projektu, jak również Przedszkolnego Dnia Teatru, będącego formą realizacji innowacji pedagogicznej „Przedszkolak w świecie Brzechwy” -  dnia 1 lutego b.r. dzieci z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie pod tytułem „Brzechwa  - dzieciom”, przygotowane przez panie nauczycielki. Scenariusz spektaklu  stworzyła w oparciu o dziecięca poezję Brzechwy pani Agnieszka Stróż, która wcieliła się również w dwie role: Dyrektora teatru i Jaja mądrzejszego od kury. W drugim epizodzie towarzyszyła jej pani Edyta Głowiak jako Matka – kura. Na scenie dzieciaki zobaczyły także panie: Barbarę Płonkę – Kloc jako Żabę i Samochwałę, Annę Bober jako Lekarza i Skarżypytę. Tym razem w obsadzie innowacyjnego spektaklu nie zabrakło również samej pani Dyrektor Małgorzaty Kowal, która wcieliła się w rolę Lenia. Interaktywny spektakl bawił dzieci i wciągał do dialogów z jego główną bohaterką – Kaczką Dziwaczką - w tej roli znakomicie odnalazła się pani Izabela Kocurek. Nad oprawą plastyczną spektaklu - scenografią i kostiumami czuwały niezastąpione pomoce nauczycieli z panią Małgorzatą Kasiak na czele.
Było zabawnie, kolorowo i dydaktycznie, bowiem każda z postaci Brzechwy stanowi doskonałe podłoże do wychowawczego przekazu, wdrażającego młodych ludzi we właściwie realizowanie reguł społecznych. Po spektaklu przedszkolaki w ramach prac grupowych omawiały jeszcze raz postępowanie bohaterów i wyciągały wnioski. Powstały również wspaniałe portrety głównej bohaterki Kaczki Dziwaczki.
Link do galerii: