W dniu 16 lutego b.r. nasze przedszkolaki i młodsi uczniowie Zespołu Szkół w Łukawcu uczestniczyli w wycieczce do WDK w Rzeszowie, której celem było obejrzenie spektaklu „Brzechwolandia” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.  Przedstawienie przypomniało nam wiele znanych wierszy Jana Brzechwy między innymi: Leń, Kłamczucha, Globus, Pytalski, Samochwała. Wszystkie one w zgrabnym połączeniu wypływały z ust bohaterów Brzechwolandii – zabawek: Pajaca, Lali, Misia, Robota i Tygrysa, którzy przypomnieli nam zasady dobrego wychowania obowiązujące w szkole i w domu. Obok walorów dydaktycznych dużym atutem spektaklu były pięknie wykonane piosenki połączone z precyzyjną choreografią. Wszystko to sprawiło, że dzieci wyszły z WDK bardzo zadowolone i pełne wrażeń. Po powrocie do przedszkola niektórzy stworzyli portrety ulubionych bohaterów, które zawisły w przedszkolnej galerii.
Zdjęcia z wydarzenia pod linkiem: