Dwudziestego czwartego listopada nasze przedszkolaki miały przyjemność uczestniczyć w wycieczce do WDK w Rzeszowie, gdzie obejrzały spektakl „Dorotka w tęczy”.
Przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia było wolną adaptacją klasyki światowej literatury "Czarnoksiężnika z Krainy Oz”. Fabuła została wzbogacona o akcenty ekologiczne, podkreślające znaczenie dbania o środowisko, wyrzucania i segregacji odpadów. Bohaterowie: Dorotka, Strach na Wróble, Blaszany Drwal i Tchórzliwy Lew wywołali w naszych wychowankach wiele emocji. Było bardzo zabawnie, muzycznie, refleksyjnie i chwilami nawet lekko groźnie . Mimo, że złośliwa Czarownica, fruwająca po scenie z zepsutą, kurzącą się miotłą, robiła wszystko, by przeszkodzić bohaterom w dotarciu do krainy Oz, jej cel nie został osiągnięty. Nie udało się jej również przysłonić głównych, płynących ze spektaklu odwiecznych prawd: „dobro zawsze zwycięża”, „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”, „zawsze trzeba wierzyć  we własne siły, próbować i nigdy się nie poddawać” oraz tej, że „z przyjaciółmi można o wiele więcej niż samemu”.
Dodatkową atrakcją wycieczki była jazda autokarem, która w przypadku niektórych trzylatków miała miejsce pierwszy raz w życiu. Wycieczkowe emocje były tak silne, że  niektórzy ze zmęczenia „padli” już w trakcie podroży powrotnej.
Ten dzień na pewno na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.