Drugi przedszkolny Dzień Teatru w ramach innowacji pedagogicznej realizowanej przez p. Agnieszkę Stróż i p. Karolinę Warchoł odbył się 25 lutego. O godz. 9.00 przedszkolaki obejrzały spektakl "Kubuś bałaganiarz", w którym główne role zagrały wyżej wymienione nauczycielki. Znany już dzieciom z poprzedniego przedstawienia niesforny bohater - Kubuś, tym razem walczył ze swoją słabością, jaką było bałaganiarstwo. Chłopiec, dla którego sprzątanie własnego pokoju stanowiło poważną trudność, z pomocą mamy i koleżanki - Basi zrozumiał, jak wielkie znaczenie ma odkładanie wszystkiego na swoje miejsce. Przedszkolaki również miały swój udział w kubusiowej lekcji porządku. Najstarsze dzieci bez większych problemów odczytywały napisy na półkach podczas segregowania zabawek. Młodsze zaś wykazały się prawdomównością, trzymając stronę mamy, którą Kuba uparcie próbował oszukiwać. Największą odwagą wykazała się jednak Dyrekcja przedszkola, kosztując odrzuconą przez Kubę i innych uczestników przedstawienia, intensywnie "pachnacą" brukselkę.... Było wesoło i jednocześnie pouczająco.
Po spektaklu Dzień Teatru był kontynuowany w poszczególnych grupach. Po omówieniu przedstawienia, podsumowaniu i utrwaleniu najistotniejszych treści, dzieci uczestniczyły w grupowych porządkach na czas, ochoczo i skrupulatnie segregując porozrzucane wcześniej zabawki. Przedszkolaki z grup "Misiów" i "Krasnoludków" wykonały portrety bohaterów spektaklu z figur geometrycznych, utrwalając przy tym nazwy kolorów i kształtów. Dzieci z grupy "Robaczków" samodzielnie malowały ilustracje do spektaklu na przedzielonej na dwie części kartce. Po jednej stronie odtwarzały obraz zabałaganionego pokoju Kubusia, a po drugiej to samo miejsce po wspólnym porządkowaniu. Wszystkie przedszkolaki po raz drugi bardzo chętnie uczestniczyły w działaniach związanych z Dniem Teatru, z niecierpliwością dopytując Panie, "kiedy będzie następny raz?"