Po dwóch latach obostrzeń związanych z pandemią Covid-19 w naszym przedszkolu ponownie zawitali Dziadkowie wychowanków, zaproszeni na występy z okazji Ich święta. Obchody Dnia Babci  i Dziadka rozciągnęły się na cztery dni, z których każdy przeznaczony był dla innej grupy. Wszystkie spotkania i występy miały miejsce w stołówce, gdzie na tle barwnych dekoracji  każdorazowo obok uczty dla ducha, na zaproszonych Gości czekał również słodki poczęstunek, przygotowany przez Radę Rodziców.
9 stycznia swoich Dziadków ugościła grupa III – „Liski”, która w ramach występu przedstawiła Jasełka oprawione pięknymi kostiumami i scenografią. Wplecione w scenariusz występu kolędy, zaproszeni goście spontanicznie śpiewali wraz z wykonawcami. Nie zabrakło zarówno wzruszeń, jak i uśmiechów.
W dniach 10-11 stycznia ukochanym Dziadkom zaprezentowały się najmłodsze grupy –  II-„Sówki” i I-„Jeżyki”. Dla wielu z tych małych wykonawców był to pierwszy w życiu występ przed tak wielką i zacną publicznością. Pomimo  tremy, dzieci spisały się wspaniale  - nie tylko nikt nie uciekł ze sceny , ale również każdy powiedział dzielnie swoje kwestie, a nawet role kolegów, którym choroba w ostatniej chwili uniemożliwiła obecność. Zarówno Dziadkowie, jak i panie poczuli się dumni ze swoich małych artystów, których nagrodzono gromkimi brawami.
Obchody Dnia Babci i Dziadka zamknęła w dniu 13 grudnia najstarsza grupa – IV – „Wiewiórek”. Mimo dłuższego stażu i obycia scenicznego i tym razem młodym aktorom towarzyszyła trema, jednak była to zdecydowanie trema mobilizująca. Ciekawie połączone w zgrabną całość teksty wierszy Jana Brzechwy, przekazane przez usta przedszkolaków, oprawione żywym akompaniamentem pana Tomka Piwowara doskonale wpisały się w realizowany w obecnym roku przedszkolnym projekt „Co słonko widziało, czyli na dziecięce kłopoty Brzechwa.” Tym razem również młodzi wykonawcy dostarczyli Dziadkom zarówno uśmiechów, jak i wzruszeń.
Międzypokoleniową integrację z całą pewnością można uznać za udaną.

Pod linkiem galeria zdjęć:   https://photos.app.goo.gl/uAEHarBB46Z1rD7d6