Czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące...
Jabłko - pełne witaminek dla Chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

24 września 2019 roku obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Jabłka.
Celem zajęć i wspólnej zabawy było zachęcanie do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych: „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”. Wszystkie dzieci tego dnia ubrane były na czerwono i miały własnoręcznie zrobione opaski. Malowały jabłoń w różnych porach roku. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Wspólnie z nauczycielem recytowały „Entliczek - pentliczek” jak również śpiewały i tańczyły do piosenki „Małe czerwone jabłuszko”. Próbowały zrobionego wspólnie podczas zajęć musu jabłkowego, jadły jabłka i piły sok z jabłek.
Dzień ten był nie tylko dniem innym niż zwykłe, ale dniem, o którym dzieci tak szybko nie zapomną i miejmy nadzieje będą chętnie sięgać po owoce zachowując zdrowy styl życia.