„Oprócz matematyki nie istnieje żadna niezawodna wiedza z wyjątkiem tej, która wywodzi się z matematyki”
Robert Recorde

14 marca to data przyjęta jako Dzień Matematyki - królowej nauk. W tym roku przedszkolaki w Łukawcu również uczciły to wyjątkowe święto. Z tej okazji grupa „Ważek” pod opieką pań Barbary Płonki - Kloc i Edyty Głowiak zaprezentowała program słowno – muzyczny, związany w tematyką święta. Nad plastyczna oprawą występu czuwała jak zawsze niezawodna pani Małgorzata Kasiak. Kolejnym punktem ucztowania były gry i zabawy matematyczne, które nie tylko poszerzały i utrwalały wiedzę z zakresu dodawania i odejmowania,   porównywania czy segregowania…, ale również udowodniły, że matematyka może być nie tylko przystępna, ale nawet przyjemna. Podczas matematycznych zmagań z elementami rywalizacji zarówno przedszkolakom, jak i nauczycielom nie zabrakło dobrej zabawy i uśmiechu, co bez wątpienia oznacza, że tegoroczny dzień królowej nauk można uznać za udany.