Tydzień 12-16 czerwca był tego roku w naszym przedszkolu tygodniem wyjątkowym, w którym drzwi placówki ze szczególną gościnnością otworzyły się dla rodziców naszych wychowanków. Przez cztery dni poszczególne grupy obchodziły Dzień Matki i Ojca, kiedy to zaproszeni rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w specjalnie przygotowanych na tę okazję programach artystycznych.  Po każdym z nich nie zabrakło prezentów od dzieci, smacznego poczęstunku oraz pamiątkowych zdjęć na tle pięknych dekoracji.
Cykl występów rozpoczęła w dniu 12 czerwca grupa „Sówek”.  Zabawny spektakl, w którym gromadka dzieci próbuje odpowiedzieć na pytanie, jaką nową pracę powinna podjąć ich marnie zarabiająca mama, wywołał dużo radości i wprowadził wszystkich w pogodny nastrój. Ostatecznym przesłaniem przedstawienia było piękne stwierdzenie, że „Mama i Tata to najpiękniejsze zawody świata”.
12 czerwca grupa „Lisków” zaprosiła swoich rodziców w sentymentalną podróż do przeszłości - na dyskotekę, gdzie poznali się Mama z Tatą. Było tanecznie, kolorowo i dynamicznie. Rodzice byli naprawdę zachwyceni, a mali artyści mocno zaangażowani.
13 czerwca grupa „Jeżyków” zaprosiła swoich rodziców na występ,  będący połączeniem wizyty w teatrze, kabarecie i filharmonii. Były wiersze, tańce, piosenki i koncert wyjątkowej dziecięcej orkiestry. Jakby tego było za mało, po występie nastąpiła niespodziewana zamiana ról i to rodzice zostali „wciągnięci” na scenę do wspólnego tańca dla swoich pociech (choć prawdę mówiąc nie trzeba ich było szczególnie namawiać ;-)).
Najstarsza grupa – „Wiewiórek” zaprosiła swoich rodziców do krainy najpiękniejszych baśni. Baśniowe postaci przywoływały dziecięce wspomnienia, przenosząc rodziców w wyjątkowy, zaczarowany świat. Po występie nastąpiło pożegnanie „zerówki”. Moment podziękowań, wręczenia dyplomów podkreślony piosenką „Żegnamy przedszkole” dostarczył wielu wzruszeń nie tylko dzieciom.
Takie dni niewątpliwie na długo pozostaną w pamięci całych rodzin przedszkolaków.
Link do galerii z wydarzeń: