„Najlepsza drużyna to moja Rodzina!” - pod takim hasłem przewodnim w dniu czwartego czerwca bieżącego roku odbył się w Łukawcu piknik rodzinny zorganizowany dzięki współpracy miejscowej parafii Miłosierdzia Bożego, organizacji lokalnych i Zespołu Szkół w Łukawcu na czele z Radą Rodziców. Impreza odbyła się pod patronatem Wicestarosty Rzeszowskiego – pana Marka Sitarza oraz Wójta Gminy Trzebownisko - pana Lesława Kuźniara.
Tego roku piękna pogoda zachęcała, aby w pełni korzystać z przygotowanych atrakcji, a tych naprawdę nie brakowało.
Piknik rozpoczął się o godz. 14.00 od zabaw przygotowanych przez grupę animacyjną „Animisie”. Około godz. 15.30 nadszedł czas, aby do zabawy zaangażować również rodziców. Każdy rodzic wraz ze swoją pociechą, miał okazję zatańczyć popularną w ostatnich latach „Belgijkę”. Następnie dzieciaki mogły wykrzyczeć się do woli, kibicując swoim rodzicom w potyczkach sportowych w biegu w trójnogich spodniach.
O godz. 16.00 głos oddano uczniom Zespołu Szkół w Łukawcu, którzy zaprezentowali dla swoich rodziców program słowno – muzyczny z okazji Dnia Mamy i Taty.  Piękne, odświętne stroje, wzruszające solówki wokalne oraz radosne tańce porwały nie tylko rodziców występujących dzieci, ale wszystkich uczestników pikniku.

Nie mniejszą atrakcją okazały się pokazy strażackie przygotowane przez OSP w Łukawcu oraz młodzieżową drużynę OSP w Łące. Przez kabinę wozu strażackiego do końca pikniku przewinęło się więcej dzieci, niż strażaków podczas  akcji gaśniczych. Zainteresowanie było ogromne. Dodatkową atrakcją- w prezencie od OSP - było stworzenie uczestnikom pikniku możliwości przejażdżki starym, zabytkowym wozem.
O godz. 17.00 nadszedł czas na prawdziwie męską atrakcję – mecz ojców i synów, a skoro mężczyźni, to oczywiście piłka nożna. Ducha walki fair play i rodzinną integrację dało się wyczuć naprawdę mocno.
Dla tych, którzy niekoniecznie lubią piłkę nożną, piękną alternatywą były pokazy akrobatyczne przygotowane przez dzieci, które biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez KLUB AKROBATYKI SPORTOWEJ w Rzeszowie. Dzieci do tego występu przygotowały panie Wanesa Kamińska i Nikola Kamińskia.
O godz. 18.00 nadszedł czas na prawdziwą „bombę” – pokazy akrobatyki rowerowej w wykonaniu Krystiana Herby - wielokrotnego medalisty i finalisty Mistrzostw Polski i wielu zawodów cyklotrialowych na świecie, zdobywcy największych budynków świata w spinaczce rowerowej. Jego spektakularnym pokazom towarzyszyła pełna humoru konferansjerka w wykonaniu Grzegorza Pittnera – Mistrza Polski w poppingu, który przy okazji zaprezentował też swoje niezwykłe taneczne umiejętności.
Mimo wielu ciekawych atrakcji najwięcej emocji wzbudziła jednak piknikowa loteria, zorganizowana przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Łukawcu, w której nie zabrakło atrakcyjnych nagród ufundowanych przez licznych sponsorów, a były to:
Nagrody główne:
- rower - HANA TRANS Anna i Damian Bernat,
- fotel ogrodowy - MebleBogart Monika i Łukasz Grata,
- wiertarko-wkrętarka Milwaukee - DIAM-POL Elektronarzędzia,Tomasz Paśkiewicz
Nagrody specjalne:
- 4 Roboty Clementoni – Wicestarosta Powiatu Rzeszowskiego Marek Sitarz
- bon 500 zł do Decathlon – Wójt Gminy Trzebownisko Lesław Kuźniar
- rolki – Sołtys Łukawca Mariusz Więcek
- słuchawki bezprzewodowe JBL - Rada Rodziców
- głośnik JBL – ATS Wojciech Dudek
- hulajnoga – ATS Wojciech Dudek
Przygotowanie naszej rodzinnej zabawy wsparli również:
BS Jasionka, Spółdzielnia Telekomunikacyjna WIST, MARTEX - Marta Rydz,MATFIL Meble - Jan Chyłek, FIRPOL - Bartosz Firlej, MONTI CHMAJ – Bracia Chmaj, Kawiarnia Daktyl z Głogowa, Kręgielnia ALOHA z Rzeszowa, COLORADO, ŁKS Klub Sportowy, FHU „RB” Ryszard Bieniasz, Radny wsi Łukawiec Janusz Koń
Przez cały czas trwania imprezy na trawiastym placu obok szkoły rozłożone były dmuchane zamki i trampoliny, na których dzieci mogły dać upust swojej niekończącej się energii. Gdyby jednak komuś nadal brakowało atrakcji, mógł wyszaleć się w pełni na zabawie tanecznej pod chmurkązorganizowanej do godz. 21.00.
Tegoroczny piknik był wydarzeniem wyjątkowym. Frekwencja dopisała nie tylko ze względu na piękną pogodę, ale też pogodę ducha i chęć zabawy, którą wykazali się uczestnicy pikniku. Niewątpliwie taki czas – spędzony wspólnie na zabawach, współpracy zespołowej i tańcu, to najlepsza metoda na zacieśnienie więzi w rodzinie i środowisku lokalnym.
W końcu - „NAJLEPSZA DRUŻYNA TO MOJA RODZINA!”
Galeria zdjęć z wydarzenia: https://photos.app.goo.gl/SJ8Bb6Jex8r4xs4N7