Piętnastego listopada w naszym przedszkolu odbyło się "Pasowanie na Przedszkolaka" - uroczystość szczególnie ważna dla grupy "Krasnoludków" i ich bliskich. Choć najmłodsi wychowankowie przedszkola uczęszczają do niego już trzy miesiące (od pierwszego września), jednak dopiero tego dnia postawiona została tzw. "kropka nad i", gdy Pani Dyrektor oficjalnie włączyła każdego "Maluszka" do przedszkolnej społeczności. Przygotowania do tej ważnej uroczystości rozpoczęły się dużo wcześniej. Kandydaci na przedszkolaków z pomocą Pań przygotowały część artystyczną, nauczycielki i pomoce zadbały o wystrój sali, a Rada Rodziców o smaczny poczęstunek. Po przywitaniu gości, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne, udowadniając tym samym, że choć ich czas w przedszkolu dopiero się zaczął, - nie był to okres próżnowania.  Dla większości małych artystów był to pierwszy w życiu występ i choć przed wejściem na "scenę" wyczuwało się silną tremę, dzieci nie dały tego po sobie poznać. Oprócz aktu pasowania przez Panią Dyrektor, dzieciom zostały również wręczone pamiątkowe dyplomy i kuferki z niespodziankami. Pierwsza impreza grupy "Krasnoludków" była nie lada przeżyciem zarówno dla nich samych, jak i nauczycieli. Największych emocji doświadczyli jednak rodzice, którzy z dumą patrzyli na swoje urocze, odświętnie ubrane, śpiewające i recytujące pociechy.