Dnia 13.12.2019 w naszym przedszkolu miał miejsce Pierwszy Przedszkolny Dzień Teatru w ramach innowacji pedagogicznej realizowanej przez p. Agnieszkę Stróż i p. Karolinę Warchoł.
Dzień rozpoczął się o godz. 9.00 spektaklem teatralnym "Nauczka Kubusia", w którym główne role zagrały wyżej wymienione nauczycielki. Przedstawienie opowiadało o niesfornym chłopcu-Kubusiu, który dokuczał dzieciom, kłamał i nie przestrzegał obowiązujących w przedszkolu zasad. Za kare urósł mu nos niczym u Pinokia, a przedszkolna koleżanka - Basia dała mu z pomocą dzieci niezłą nauczkę za wszystkie występki... Podczas przedstawienia dzieci reagowały niezwykle żywo i chętnie stawały się uczestnikami kolejnych scen...
Po spektaklu Dzień Teatru był kontynuowany w poszczególnych grupach. Na początek w każdej z nich przedstawienie zostało omówione, a istotne treści podkreślone i utrwalone. W grupie "Krasnoludków" każde dziecko mogło przymierzyć czapkę Kubusia i wczuwając się w polubioną postać, powtórzyć jego obietnice. W ramach rozwijania sprawności manualnej, "Maluszki" ćwiczyły posługiwanie się nożyczkami, wycinając kubusiowie czapeczki.
W grupie "Misiów" dzieci wyznały, że najbardziej podobała się im scena z duchem, co stało się inspiracją do pracy plastycznej-"Chusteczkowy Duch". Z kolei grupa "Robaczków" samodzielnie namalowała ilustracje do spektaklu na przedzielonej na dwie części kartce. Po jednej stronie dzieci zobrazowały niewłaściwe zachowania Kubusia, które następnie przekreślały gruba linią, zaś pod drugiej - właściwe postawy, zawarte w jego ostatecznych obietnicach. Wszystkie przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w działaniach związanych z Dniem Teatru, co utwierdziło nauczycielki w przekonaniu, że takie innowacje warto kontynuować.