Nauka programowania bez użycia prądu? Jak najbardziej możliwe i co więcej – bardzo interesujące. Takie zajęcia odbyły się w naszym przedszkolu w dniu 12.12.2023 r. w ramach cyklu warsztatów „Przedszkole z pasją”.
Na początku przedszkolaki stworzyły własne – tekturowe obudowy do komputera, w które wkomponowały istotne elementy, niezbędne do jego funkcjonowania. Następnym punktem była instalacja oprogramowania za pomocą symbolicznych naklejek. Dalej pozostała już tyko świetna zabawa w parach z kolegami i prowadzącymi warsztaty. Niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki można było „zaprogramować kolegę” do wykonywania czynności takich jak: skoki, klaskanie, okrzyki, czy wydawanie odgłosów ryczącego lwa. Zabawy było co niemiara. Dzieci w zajęciach uczestniczyły bardzo chętnie, a skupienie na ich twarzach przeplatało się ze spontanicznym śmiechem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty.

Link do galerii zdjęć z wydarzenia: