24 marca bieżącego roku odbył się Trzeci Przedszkolny Dzień Teatru, realizowany w ramach innowacji pedagogicznej „Przedszkolak w świecie baśni”, wdrażanej przez panie: Agnieszkę Stróż, Barbarę Płonkę - Kloc i Edytę Głowiak. Dzień rozpoczął się spektaklem teatralnym „Jaś i Małgosia” w oparciu o klasyczną bajkę pod tym samym tytułem, w którym główne role zagrały wyżej wymienione nauczycielki. Obok obejrzenia znanej wszystkim dzieciom historii rodzeństwa, które w lesie znalazło chatkę z piernika, przez co popadło w niemałe kłopoty, przedszkolaki miały również okazję powtórzyć z tytułową Małgosią nazwy artykułów spożywczych w języku angielskim, a także policzyć  pyszności z Jasiem i utrwalić znajomość liter z narratorem. Było więc zarówno zabawnie, jak i dydaktycznie, a miejscami nawet strasznie ;-). Niektóre maluszki odczuły chwilowo prawdziwe przerażenie po pojawieniu się „Baby Jagi”. Na szczęście miały później okazję przyjrzeć się osobie ukrytej pod kostiumem czarownicy, co wywołało na ich twarzach wielkie uśmiechy. Jeszcze więcej radości sprawiło przedszkolakom mierzenie teatralnych kostiumów i zabawa w tradycyjne ”Raz dwa trzy, Baba Jaga patrzy” z prawdziwą bajkową postacią. Scenografią do przedstawienia zajęły się niezawodne panie pomoce – Malgorzata Kasia i Ewelina Nowak. Po spektaklu Dzień Teatru był kontynuowany w ramach zajęć grupowych. Po omówieniu przedstawienia, podsumowaniu i utrwaleniu najistotniejszych treści, dzieci stworzyły wyjątkowe portrety najbardziej zapamiętanych scen, które zawisły w galerii na korytarzu. Kolejny Dzień Teatru z pewnością można zaliczyć do udanych, a innowacja planowana jest do kontynuacji na przyszłość.