PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE:
PRZEDSZKOLNY DZIEŃ TEATRU I SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Przedszkole w Zespole Szkół w Łukawcu od dwóch lat realizuje program Przedszkole Promujące Zdrowie. W tym roku staramy się uzyskać certyfikat na drugim szczeblu tego programu. W związku z tym organizowany przez naszą placówkę tegoroczny Gminny Przegląd Recytatorski odbył się pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.
W tematykę promocji zdrowia wkomponował się również Przedszkolny Dzień teatru (organizowany w ramach innowacji teatralnej „Przedszkolak w świecie poezji”), który tym razem rozpoczął się od autorskiego przedstawienia pt. „Na zdrowie”, do którego scenariusz stworzyły z wykorzystaniem poezji klasycznej nasze nauczycielki – panie Agnieszka Stróż i Anna Bober. Po spektaklu, przybliżającym problematykę troski o zdrowie, zajęcia były kontynuowane w grupach. Prowadzono rozmowy o zdrowym odżywianiu, dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych i integracyjnych oraz kodowały owocowy obrazek.
Kolejnym krokiem w ramach realizacji programu Przedszkole Promujące Zdrowie było zorganizowane dzień później spotkanie z dietetykiem. Pani dietetyk przygotowała dla przedszkolaków quiz o zdrowym odżywianiu oraz zestaw zabaw ruchowych. Następnie dzieci wykonały zdrowe owocowe szaszłyki posypane nasionami chia, orzechami i czarnuszką.
Fotorelacja z wydarzeń w galerii: