W dniu 13 grudnia bieżącego roku nasze przedszkole osiągnęło pierwszy – rejonowy szczebel realizacji programu Przedszkole Promujące Zdrowie, kwalifikując się tym samym do kolejnego etapu -wojewódzkiego. Zdobyty dyplom jest zwieńczeniem rocznej pracy związanej z promocją zdrowia wśród naszych przedszkolaków i ich rodziców. Pośród wielu działań podjętych w ramach programu warto wymienić: DGP junior, spotkania z: policją, pielęgniarką, dietetykiem, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, zdrowe śniadania w formie szwedzkich stołów, udział w akcji „Sprintem do maratonu”, regularne zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu i nie tylko, konkursy promujące zdrowie, stworzenie we współpracy z rodzicami  przedszkolnej książki kucharskiej i wiele innych.
Na uroczystym odebraniu certyfikatu, które odbyło się w przedszkolu nr 19 w Rzeszowie naszą placówkę reprezentowały panie Anna Bober i Edyta Głowiak. Podczas uroczystości, obok występu dzieci z rzeszowskiego przedszkola, uczestnicy brali udział w szkoleniu pt. „Emocje przedszkolaka..” doskonale wpisującym się w promocję zdrowia psychicznego. Imprezie towarzyszyła kulinarna uczta obfitująca w same zdrowe przekąski.
Dziękujemy przedszkolakom i rodzicom za całoroczne zaangażowanie w realizację programu. Działamy dalej! W końcu zdrowie jest najważniejsze!