Stworzyć własny samochód odrzutowy, który naprawdę działa? Nierealne marzenie? Wręcz przeciwnie! W ramach warsztatów z cyklu „Przedszkole z pasją” dzieci mogą śmiało takie marzenia realizować. 21 marca odbyły się w przedszkolu kolejne zajęcia, prowadzone przez znane już dzieciom instruktorki warsztatów z pasją. Na początku zgodnie z instrukcją przedszkolaki stworzyły własne samochody z kubków, rurek i nakrętek od butelek, a następnie rozpoczęła się wspaniała zabawa, w trakcie której powstałe pojazdy wystartowały napędzane siłą powietrza z balonów, dmuchanych przez dzieci. Jeszcze większą frajdę sprawiało małym konstruktorom samodzielne ich nadmuchiwanie za pomocą ekspresowej, hałaśliwej maszynki. Samochody brały udział w wyścigach, rozbijały kubkowe piramidy i pędziły po stołach. Na koniec uczestnicy dostali wytwory swoich działań na pamiątkę oraz naklejki z napisem „Przedszkole z pasją”. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach.

Link do galerii zdjęć z wydarzenia: