Szóstego grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj.
Pani Agnieszka odebrała wczesnym rankiem telefon z informacją, że mikołajowe renifery się zbuntowały z powodu braku śniegu i nie chcą ciągnąć sań. W związku z tym Mikołaj poprosił ją o przywiezienie go samochodem do przedszkolaków, co też się stało.
W pierwszej kolejności długo wyczekiwany Gość odwiedził grupę "Robaczków". Dzieci przygotowały dla Niego wspaniały program artystyczny, który Mikołaja bardzo ucieszył. Następnie otrzymały mikołajkowe upominki.
Najmłodsza grupa - "Krasnoludków" czekała na Gościa bardzo wytrwale, a po Jego wejściu na salę, dzieci z otwartymi buziami aż zaniemówiły z wrażenia :-). Na szczęście szybko odzyskały głosy, dzięki czemu mogły pięknie zaśpiewać i powiedzieć wierszyk. Po krótkiej części artystycznej dzieci kolejno wędrowały z odwagą na kolana Mikołaja po odbiór paczek i do pamiątkowej fotografii.
W grupie "Misiów" atmosfera w tym dniu była tak gorącą, że Mikołaj nie potrafił usiedzieć na specjalnie przygotowanym tonie i ruszył z przedszkolakami do tańca. Po wspólnych pląsach i wysłuchaniu piosenek, przyszedł również czas na prezenty.
Wszystkie przedszkolaki były bardzo zadowolone z wizyty Gościa, a i On sam z pewnością (mimo słabej już pamięci), tego przedszkola nie zapomni na długo.