25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt w trakcie polowania był świadkiem postrzelenia małego niedźwiadka. Ujrzawszy przerażenie zwierzątka, nakazał je natychmiast uwolnić. Od tej chwili zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwa Teddy Bear.
100 lat później na pamiątkę tego wydarzenia ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia, które 25 listopada 2019 roku po raz kolejny obchodzono również w naszym przedszkolu. Dzień miał charakter integracyjny.
Na początku wszystkie dzieci obejrzały przygotowane przez grupę Misiów przedstawienie o kredkach, które sprzeczały się na temat najlepszego rysunku  -  prezentu urodzinowego dla Misia.
Tematyka przedstawienia łączyła Święto Misia z Dniem Kredki. Ze względu na drugie święto, nie mogło zabraknąć tworzenia misiowych portretów przy pomocy kredek, jak również budowania jego podobizny z klocków.
Dodatkowo grupę Krasnoludków odwiedził Misio Zbysio – wielkolud wśród pluszaków, który mówił ludzkim głosem, tańczył i poruszał się jak żywy. Maluszki z miejsca pokochały pluszaka i tuliły go na zmianę do momentu zaśnięcia ze swoimi małymi pluszowymi przyjaciółmi na leżakowaniu.
W Dniu Pluszowego Misia w naszym przedszkolu było wesoło, miłoi przytulnie czyli dokładnie tak, jak kojarzy nam się pluszowy miś.