11 listopada 2019 r. obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę! Z tej okazji 8 listopada przedszkolaki przygotowały występ artystyczny pod hasłem „Tatulczyk Moniuszko”. Dlatego, że rok 2019 został ustanowiony Rokiem Stanisława Moniuszki - pamiętamy o naszym wielkim Polaku i wspominamy jego twórczość. Celem działań jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski oraz kultywowanie tradycji narodowych. Dzieci poznały wielkiego patriotę, wybitnego kompozytora, który podnosił na duchu naród polski w czasach niewoli i walki o niepodległość Ojczyzny.
Ta doniosła chwila była od wielu dni poprzedzona licznymi działaniami promującymi kampanię „Szkoła pamięta” – nauką pieśni patriotycznych i wierszyków, ich śpiewem i recytacją, konkursem plastycznym „Staś Moniuszko też był dzieckiem”, spacerami pod Pomnik Bohaterów oraz Ławkę Niepodległości,
a także uczestnictwem w akcji „Szkoła do hymnu”.