Dwudziestego grudnia 2019 roku w Zespole Szkół w Łukawcu odbyła się Wigilia, w której udział wzięły również nasze przedszkolaki. Uroczystość rozpoczęła się na sali gimnastycznej od wspólnego oglądania Jasełek, przygotowanych przez klasy 1-3. Interesujący spektakl, ubogacony pięknymi piosenkami w wykonaniu szkolnego chóru i solistów, przypomniał wszystkim betlejemską historię narodzin Jezusa. Dopracowana forma przedstawienia w połączeniu z pięknymi kostiumami i scenografią zaczarowały nawet najmłodszą, grupę, która przez cały czas trwania Jasełek oglądała je w skupieniu i z uwagą. Po spektaklu dzieci przyjęły świąteczne życzenia od Dyrekcji, a także księdza Marka Chorzępy, który pobłogosławił opłatki. Następnie nadszedł czas na wspólne kolędowanie. Przyjemnie było słuchać, jak przedszkolaki uczestniczą we wspólnym śpiewie - choćby refrenów 😊. Po kolędowaniu dzieci udały sie na teren przedszkola, gdzie wspólnie zgromadzone w sali "Misiów" przypomniały sobie znaczenie wilijnego dzielenia się opłatkiem, a następnie podzieliły się nim ze swoimi opiekunami i kolegami. Na koniec grupy słuchały świątecznych piosenek podczas zabawy w swoich salach, które co jakiś czas odwiedzali koledzy ze starszych klas z serdecznymi życzeniami. W tym dniu wigilijna była nie tylko atmosfera, ale także potrawy. W ramach obiadu przedszkolaki spożyły tradycyjny barszczyk i pierożki.