"Jest ubrana , jak na bal - w długą suknię, w piękny szal...
Tańczy lekko na paluszkach. Czy królewna to, czy wróżka?
Trzewiczek jej z nóżki spadł! Czy już teraz każdy zgadł?..."

Jeśli komuś wydaje się, że powyższy opis pasuje jedynie do baśni o Kopciuszku, to jest w wielkim błędzie. Ósmego stycznia 2020 podobne młode damy w pięknych sukniach można było spotkać na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Łukawcu podczas zabawy karnawałowej. Jednak nie tylko damy... Byli również piraci, superbohaterowie, skrzydlate motyle i dzikie zwierzęta... - prawdziwa mieszanka charakterów i temperamentów. Pomimo to, wszyscy bawili się zgodnie i bezpiecznie. Zresztą nie mogło być inaczej, skoro na zabawie pojawiło się również kilku "policjantów" ;-). Choć atmosfera tańców prowadzonych przez DJ'a w barwnym, klaunowskim kostiumie była bardzo gorąca, o zagrożeniu pożarem także nie mogło być mowy. W końcu w kolorowym korowodzie znalazło się też paru "strażaków". Obok kostiumów, najpiękniejszą ozdobą bawiących się dzieci, były ich szczere uśmiechy. Po dwóch godzinach radosnego taneczno - muzycznego świętowania karnawału, przedszkolaki powróciły do swoich sal. Nie wiadomo dlaczego do końca dnia były bardziej wyciszone niż kiedykolwiek, a Maluszki zasnęły wyjątkowo szybko...  ;-)